• Jazyk a jazyková komunikace

• Žákům na 1. stupni nabízíme:

• zajímavé akce – besedy v městské knihovně, pasování na čtenáře, divadelní představení
          • recitační soutěž
          • půjčování knih ze školní knihovny
          • projekt Vítání jara (seznámení s tradicemi a zvyklostmi Velikonoc, Pašijového týdne, vyhledávání básní a říkadel s velikonoční tematikou)
        • Matematika a její aplikace

• Pro žáky, kteří mají zájem o matematiku, řešení zajímavých úloh, jsou připraveny na 1. stupni následující soutěže:

• Sudoku
          • Pythagoriáda (5. ročník)
          • Matematická olympiáda (5. ročník)

• Člověk a jeho svět

• Pro zpestření výuky pro žáky 1. stupně pořádáme:

• výukové exkurze (Po stopách minerálních pramenů, Pivečkův lesopark, Moštárna Hostětín, Muzeum obuvi Zlín)
          • besedy v muzeu
          • besedy s hasiči
          • besedy s mluvčí Policie ČR
          • výuku na dopravním hřišti v Uh. Brodě
        • Umění a kultura

• Estetické cítění a vztah k umění probouzíme u žáků na 1. stupni těmito činnostmi:

• výtvarná soutěž (tematicky zaměřené práce s využitím různých výtvarných technik)
          • pěvecká soutěž (školní kolo Superstar, pěvecká přehlídka nejlepších zpěváků)
          • účinkování na adventních a vánočních akcích
          • vystoupení ke Dni matek
          • projekt Vítání jara (nácvik písní a tanečků, tradiční „Chození s létečkem“
          • účast na výchovných koncertech (spolupráce se ZUŠ Bojkovice a FS Světlovánek)
          • účast na výstavách výtvarných prací
        • Člověk a svět práce

• Na 1. stupni motivujeme žáky k nadstandardním pracovním činnostem následujícími aktivitami:

• výroba dekoračních předmětů na vánoční jarmark
          • práce v keramické dílně DDM Bojkovice
          • tradiční pletení pomlázky, výroba kraslic, příprava velikonočních pokrmů v rámci projektu Vítání jara