• Výuka plavání druhých a třetích tříd

• Každým rokem je součástí výuky tělesné výchovy v naší škole plavecký výcvik žáků 2. a 3. ročníku. Děti absolvují celkem deset dvouhodinových lekcí, které vedou zkušení kvalifikovaní instruktoři plavecké školy v krytém bazénu Delfín v Uherském Brodě a v Luhačovicích.

Probíhá vždy od září do konce 1. pololetí. Výuka plavání je hrazena ze státního rozpočtu. Dopravu na plavání hradí rodiče.

Co plavání přináší:

• radostný zážitek, zpestření výuky tělesné  výchovy
          • rozvoj psychomotorických schopností dítěte
          • podporuje správné zakřivení páteře dítěte a   posílení zádových svalů
          • rozvoj rovnováhy koordinace pohybů a orientačních schopností dítěte
          • posílení imunitního systému a celkové odolnosti organismu
          • podporuje chuť k jídlu, zlepšuje spánek
          • děti se učí spolupráci, soustředění, jsou bystřejší
          • zvyšuje se síla, vitalita a pohyblivost celého těla
        • Sportuj ve škole

• Pravidelný pohyb je nedílnou součástí života moderního člověka a jistě má svůj význam i v oblasti prevence nežádoucího chování mladých lidí. Naše škola má výborné sportovní podmínky a sportovní tradice, ve kterých chce i nadále pokračovat.

I proto patříme mezi vybrané školy, které byly zařazeny do projektu na podporu hýbání se dětí na 1. stupni Sportuj ve škole. Ten pro žáky prvních, druhých a třetích tříd realizujeme jednou týdně, a to plně zdarma.

Děti tak formou zábavných her proniknou do základů populárních sportů, jako je minikopaná, minivolejbal, minibasketbal, miniházená, bruslení a ragby.

• Atletika pro děti do škol

• Jsme zapojeni do projektu Českého atletického svazu Atletika pro děti do škol nabízející dětem a jejich rodičům možnost navštěvovat atletické kroužky zaměřené na všestrannou pohybovou aktivitu.

Projekt podporují slavní sportovci jako třeba oštěpařka Bára Špotáková, překážkářka Zuzana Hejnová nebo koulař Ladislav Prášil.

Máme k dispozici kvalifikované trenéry, dobrou metodiku a kvalitní pomůcky, které využíváme v kroužcích žáků čtvrtých a pátých tříd.