• Lyžařský kurz čtvrťáků
   • Lyžařský kurz čtvrťáků

   • 7. 3. 2018
   • Kyčerka je super príma, všude kolem krásná zima, stromy v bílém županu, já tu asi zůstanu ... se neslo Velkými Karlovicemi během lyžáku čtvrťáků na Kyčerce.

    Moderní skiareál v srdci Velkých Karlovic přivítal naši výpravu mrazivým počasím a dobrými sněhovými podmínkami. 42 dětí tedy mohlo naplno prožít standartní prvostupňový lyžák, který není jen o lyžování, ale také o správné partě, dobré zábavě při hrách, o tanečních a hudebních večerech, přednáškách, soutěžích a třeba karnevalu.

    Slušné ubytování se sociálním zařízením na pokojích a domácí kuchyně horského hotelu Kyčerka podtrhla letošní úspěšný kurz - po třech dnech i úplní začátečníci jezdili na vleku, žádná  nemoc ani zranění, docela slušné chování a vystupování.

    Za zdárný průběh kurzu patří poděkování realizačnímu týmu, který se o děti staral po celý týden 24 hodin denně. Byli to instruktoři Jitka Josefíková, Jana Ševčíková, Radim Koudela, Zdeněk Ogrodník ml. a Jan Baier a vychovatelka Jitka Hanková.

    My jsme dobří kamarádi, my se máme také rádi,
    na sebe se usmějem, k dalšímu se posunem.

    Kyčerka je super príma, všude kolem krásná zima,
    stromy v bílém županu, já tu asi zůstanu.

    Lyžování, to nás baví, utužíme svoje zdraví,
    lyže, hůlky, lyžáky, všichni jezdí - já taky!

  • 44. ročník Olympiády v českém jazyce
   • 44. ročník Olympiády v českém jazyce

   • 7. 3. 2018
   • Soutěž v našem rodném jazyce je určena žákům 8. a 9. ročníků základních škol a je jednotná pro celé území České republiky. Skládá se z části mluvnické a slohové. V první řeší soutěžící různé jazykové úkoly, které se týkají např. slovní zásoby nebo tvarosloví. V druhé zpracovávají zadané téma formou prózy v určeném rozsahu.

    Školní kolo proběhlo 22. listopadu 2017 a zúčastnilo se ho 14 deváťáků. Na 1. a 2. místě skončily žákyně Magdaléna Hřibová z IX. A a Andrea Tomanová z IX. C, které 29. ledna 2018 poměřily své síly s nejlepšími žáky z celého okresu v Uherském Hradišti. Z celkového počtu 57 soutěžících obsadila Magdaléna Hřibová krásné 5. místo. Gratulujeme!

  • Hurá na lyže
   • Hurá na lyže

   • 6. 2. 2018
   • Stalo se již tradicí, že druhý lednový týden se žáci sedmého ročníku zúčastnili nepovinného lyžařského kurzu na Sachově studánce.

    7. ledna odjel již po dvacáté autobus s 36 nadšenci do Horní Bečvy, aby se zde týden zdokonalovali v lyžařském umění, stmelili kamarádské vztahy v kolektivu či se poprvé seznámili s tímto zimním sportem. Byť nám v letošním roce počasí moc nepřálo a teploty se pohybovaly spíše v horních mezích, lyžovali jsme každý den. Stejně jako každý rok, tak i letos všichni pokořili 600 m dlouhou sjezdovku a dvanáctý lednový den se vraceli domů unaveni, ale spokojeni a plni dojmů a zážitků.

  • Olympiáda v anglickém jazyce
   • Olympiáda v anglickém jazyce

   • 22. 12. 2017
   • V měsíci prosinci se uskutečnilo školní kolo Olympiády v anglickém jazyce.

    Olympiáda má dvě části – poslech a porozumění a konverzační část. Soutěžilo se ve dvou kategoriích - 6. a 7. ročník, 8. a 9. ročník. V okresním kole budou naši školu reprezentovat za mladší kategorii Jan Josefík ze 7. B a za starší kategorii Tomáš Kročil z 8. A.

    Všem soutěžícím děkujeme za účast a výhercům gratulujeme.

  • Vánoční volejbalový turnaj
   • Vánoční volejbalový turnaj

   • 21. 12. 2017
   • Předmětová komise tělesné výchovy uspořádala v naší sportovní hale Vánoční volejbalový turnaj pro žáky školy, kteří navštěvují kroužky volejbalu, nebo alespoň volejbal hrát trošku umí.

    Celkem se turnaje zúčastnilo 33 hráčů z 2. stupně. Starší kategorie hrála smíšený turnaj (3 družstva) a mladší chlapci hráli „trojkový turnaj“ (4 družstva). Zápasy byly vyrovnané a měly dobrou úroveň.

    Ve starší kategorií zvítězili BULEJKOVI, v mladší GEORGÍNI. Všichni účastníci turnaje obdrželi sladkou cenu za účast a bojovnost v turnaji.

  • 4. místo v krajském finále ve florbale žáků
   • 4. místo v krajském finále ve florbale žáků

   • 19. 12. 2017
   • KF ve florbale žáků se konalo opět v Uh. Brodě za účasti nejlepších týmů Zlínského kraje. Naše družstvo odjíždělo na turnaj značně oslabeno, neboť dva hráči ze základní sestavy (brankář Petr Moštěk a obránce Martin Rapant) onemocněli.

    Přesto kluci odehráli velmi dobré zápasy. Navíc v posledním utkání celého turnaje dokázali držet nerozhodný stav 3:3, s do té doby nejlepším týmem a zároveň vítězem KF Valašským Meziříčím, až do posledních minut.

     

    Výsledky našeho týmu:

    ZŠ TGM Bojkovice  – ZŠ Pod Vinohrady UB                0:3           

    ZŠ TGM Bojkovice – ZŠ Komenského Zlín                  0:1    

    ZŠ TGM Bojkovice – ZŠ Oskol Kroměříž                     4:1              Gago 2, Klimeš, Seker

    ZŠ Štefánikova Val. Meziříčí – ZŠ TGM Bojkovice       4:3              Klimeš 2, Gago

     

    Školu reprezentovali: Jiří Prchlík, Vojtěch Kovář, František Matula, Miloslav Klimeš, Filip Kalík, Jan Gago a Adam Sekér.

  • Netradiční výuka tělesné výchovy
   • Netradiční výuka tělesné výchovy

   • 15. 12. 2017
   • Biatlon je fenoménem zimních sportů posledních let. Předmětová komise TV v rámci výuky připravila pro své žáky v tělesné výchově upravenou verzi BIATLONU ve sportovní hale.

    Žáci byli rozděleni do družstev a štafetovým způsobem soutěžili o nejlepší umístění. Vše bylo připraveno tak, aby žáci běhali, stříleli (hod na kužely), kroužili trestná kola za nepovedenou střelbu …

    Na konci vyučovací hodiny bylo provedeno vyhlášení výsledků jednotlivých družstev a zhodnocení závodu. Všichni závodníci byli hrou nadšeni a těší se na další „biatlonovou“ hodinu tělesné výchovy.

    podívejte se na video...

  • Vánoční laťka na SOŠ ve Slavičíně
   • Vánoční laťka na SOŠ ve Slavičíně

   • 7. 12. 2017
   • Žáci naší školy se již tradičně účastní „Vánoční laťky“ ve Slavičíně – Divnici (SOŠ). Letos se uskutečnil již její XXIII. ročník. V každé kategorií jsme měli 2 závodníky. Opět jsme potvrdili suverenitu a jako škola si vedli nejlépe.

     

    Výsledky:   

    Kadlecová Lucie              2. místo               135 cm

    Zbořilová Vendula           1. místo               135 cm

    Machala Michal               1. místo               170 cm

    Kočica Radovan              4. místo               155 cm

    Uchytil Matěj                    1. místo               157 cm

    Hřib William                     2. místo               155 cm

    Belková Michaela           2. místo               130 cm

    Jančová Veronika           6. místo               110 cm

  • ADVENTNÍ SETKÁNÍ
   • ADVENTNÍ SETKÁNÍ

   • 6. 12. 2017
   • S adventním obdobím je spojena celá řada lidových i moderních tradic. Také škola tyto tradice dětem připomíná a společně se svými učiteli některé i dodržuje. A jako každoročně připravila v období adventu pro rodiče i ostatní obyvatele Bojkovic a okolí milé setkání. A tak děti pekly perníky, sušily jablka, vyráběly adventní věnečky, zpívaly koledy a chystaly dárečky.

    A jaký dárek žáci naší školy ve spolupráci s dalšími organizacemi a spolky připravili bojkovické veřejnosti?

    Základní škola T. G. Masaryka pod záštitou Města Bojkovice pozvala všechny na Adventní setkání, které se konalo 1. prosince 2017. Po dlouhých přípravách se naše malé školní náměstí proměnilo v místo plné prodejních stánků, ve kterých se prodávaly výrobky žáků naší školy, ale i studentů církevní školy, dětí ZUŠ a Dětského domova, nabízeno bylo i dobré občerstvení. Vše bylo doprovázeno kulturním programem, kdy se vchod do budovy změnil v podium, na kterém žáci zpívali, recitovali a připomínali adventní tradice. Hezkou atmosféru doplnila i vánočně vyzdobená škola a celý školní areál. Akce se konala díky aktivitám učitelů, žáků, paní kuchařek, poděkování patří i Městu Bojkovice, také Radku Peřestému, Pavlu Sommerovi a všem, kteří účinkovali.

    Komňané pod vedením Vratislava Zochra svým vytrubováním zahájili celou akci a přinesli novinu o narození Ježíška. Koledy zněly a návštěvníci přicházeli. Vánoční stromeček se rozsvítil za zpěvu žáků pátých tříd a k příjemné předvánoční náladě přispěli také učitelé naší školy, kteří zazpívali v doprovodu cimbálové muziky Koménka. Po úvodním slovu pana ředitele se celý program rozběhl naplno. Čtvrťáci připravili pásmo plné povídání, recitace a písní se zimní i adventní tématikou, třeťáci se zase nejvíce těšili na pořádnou sněhovou nadílku a zpívali o zasněženém lese a zimní tajuplné krajině. Koledování, prastarý vánoční zvyk, dříve neodmyslitelně patřil k Vánocům. Lidé chodili po staveních, přáli si štěstí a zdraví. Také folklorní soubor Světlovánek, který tradice i zvyky dodržuje, přišel a vinšoval. A nejenom on. Také cimbálová muzika ZUŠ a cimbálová muzika Koménka.

    A jak letos dopadly zlobivé děti?

    Opět si je čerti do pekla neodnesli, ale musely slíbit, že se polepší. No a ty hodné za pěknou básničku nebo písničku dostaly malý dárek. Vše ve skvělém představení mikulášské družiny z DDM Bojkovice.

    V programu se představili také žáci 2. stupně, šesťáci zazpívali veselé anglické písně na téma Christmas a starší žáci si ve svém vystoupení přáli, aby se lidé naučili více dávat, než brát, a aby znali cestu, kterou se dát.

    K tomuto závěrečnému přání se připojil i kolektiv zaměstnanců ZŠ TGM Bojkovice.

    příchod svatého Mikuláše s andělskou družinou

  • Mikulášská laťka ve Slavičíně
   • Mikulášská laťka ve Slavičíně

   • 6. 12. 2017
   • Další soutěž ve skoku vysokém se konala ve sportovní hale ve Slavičíně za účasti 5 škol. Celkem soutěžilo 56 závodníků ve čtyřech kategoriích.

    Výsledky

    St. žákyně:

    Lucie Kadlecová                    2. místo           140 cm

    Zbořilová Vendula                  4. místo           140 cm

    St. žáci:

    Machala Michal                      1. místo           171 cm

    Kundrata Adam                      3. místo           163 cm

    Ml. žáci (r. 2004 a mladší)

    Uchytil Matěj                          1. místo           158 cm

    Hřib William                            2. místo           155 cm

    Ml. žákyně (r. 2004 a mladší)

    Belková Michaela                  3. místo           130 cm

    Jančová Veronika                  7. místo           120cm

  • Umělecká řemesla
   • Umělecká řemesla

   • 1. 12. 2017
   • Již tradiční akcí pořádanou naší školou pro žáky devátého ročníku je předvádění uměleckých řemesel.

    Tak jako v předchozích letech i v tomto školním roce k nám ze Střední odborné školy v Luhačovicích zavítali umělečtí kováři, truhláři a keramikové. V prostorách školního dvora a dílen předvedli studenti maturitních oborů pod taktovkou svých učitelů jak se opracovává dřevo, kuje železo a vyrábí keramické nádoby.

    Naši žáci mohli předváděná řemesla nejenom sledovat, ale ti odvážnější z nich si mohli i vyzkoušet, jak se točí keramika na hrnčířském kruhu, jak se pracuje s dlátem a co obnáší práce s rozžhaveným železem, kladivem a kovadlinou.

  • Robotika s Legem
   • Robotika s Legem

   • 1. 12. 2017
   • Ve spolupráci s Hvězdárnou Valašské Meziříčí se i v letošním školním roce uskutečnil krátký kurz Automatizace a robotiky určený žákům 9. ročníku.

    Ve dvou odpoledních blocích v rámci povinně volitelného předmětu Práce s počítačem byli žáci seznámeni se základy algoritmizace a programování robotických stavebnic. Žáci byli rozděleni do skupin, každá měla k dispozici sestaveného robota ze stavebnice Lego Mindstorm, notebook a ostatní potřebné pomůcky. Robot obsahuje vlastní minipočítač, pohonné jednotky a sadu senzorů pro orientaci v prostoru. Pod dohledem odborného lektora z valašskomeziříčské hvězdárny se žáci naučili základní kroky v grafickém programu firmy Lego a společně vytvořili jednoduchý program pro pohyb robota.

    Navzájem si pak mohli předvést, co všechno jejich robot umí. Kromě jízdy dopředu i dozadu dokáže také reagovat na překážky ve směru jízdy, orientovat se podle barevných signálů, vysílat zvukové signály, zatáčet, ale také zatvrzele vzdorovat jakékoliv snaze o zprovoznění, pokud se správně nepodaří vytvořit a nahrát potřebný algoritmus. Při vlastní práci žáci většinou ani nepostřehnou, že se učí základům algoritmizace a programování.

  • Divadelní setkání bojkovských páťáků s Karlem IV.
   • Divadelní setkání bojkovských páťáků s Karlem IV.

   • 29. 11. 2017
   • „Hoja hoj, hoja hoj, v králi máme zastání, hoja hoj, hoja hoj, bůh nás ochrání.“

    Kdo by neznal známý text písně z ještě známějšího muzikálu Noc na Karlštejně?

    Žáci naší školy znají nejenom tyto populární melodie, ale taky dobře vědí, který významný český panovník nechal vybudoval Karlštejn a o kterém králi je tedy řeč.

    Měli jsme štěstí, že zlínský herecký soubor zpracoval tento královský příběh a umožnil dětem doplnit si informace z hodin Vlastivědy a přidat hezký umělecký zážitek.

    Každoročně žáci pátých tříd v rámci učiva o Zlínském kraji navštěvují naše krajské město a využijí možnosti, které jsou jim, převážně v oblasti kultury, nabízeny.

    A tak jsme se svátečně oblékli, navštívili Městské divadlo Zlín a zhlédli oblíbený muzikál Noc na Karlštejně. A nejenom to. Po skončení představení jsme se mohli vžít do rolí herců, postavit se na jeviště a zahrát si Karla IV., jeho ženu Elišku, případně královského šenka Peška. Díky ochotě zaměstnanců divadla jsme se také podívali do maskérny, kulisárny a zákulisí divadla. Byl to prostě zážitek, jak se patří.

    A co bylo třešničkou na dortu?

    Zlínský zámek v tomto období nabízel unikátní výstavu replik Českých korunovačních klenotů, které jsou tak mistrovsky vytvořeny, že jsou od originálu k nerozeznání. A tak jsme se zase ocitli v době Karla IV., podívali se na oděvy, obuv a zbraně středověku, poslechli si zajímavý výklad a hlavně jsme obdivovali krásu korunovačních klenotů, které, samozřejmě v originále, patří k největšímu českému historickému bohatství. Celou výstavu pečlivě hlídala socha Karla IV. v nadživotní velikosti a také všechny čtyři jeho manželky, milovaná Blanka z Valois, nenápadná Anna Falcká, mladičká a krásná Anna Svídnická a mimořádně zdatná a energická Alžběta(též Eliška) Pomořanská.

    Samozřejmě zde nechyběla ani legenda o kouzelném meči, který při dotyku mohl přinést návštěvníkům štěstí. Nebo useknout palec?

    A nám všem tento výlet do Zlína přinesl skvělé kulturní zážitky, mnoho nových poznatků a příjemně strávený den mimo školní lavice.

     

                                                                                                                                

     

  • Florbalová klání na prvním stupni
   • Florbalová klání na prvním stupni

   • 6. 12. 2017
   • Počasí venku je stále více sychravější, a proto i nás sportovce to nutí změnit místo pro naše pohybové aktivity. Přesunujeme se z hřišť do tělocvičen a hal. Jednou z indoorových aktivit, která děti velmi baví, je florbal.

    Jako každý rok, i tento listopad, proběhlo školní kolo florbalového turnaje dívek a chlapců 4. a 5. tříd O florbalové borce. Tohoto klání se zúčastnily celkem tři dívčí týmy a 5 týmů chlapeckých. Mezi děvčaty si nejlépe vedla třída 5. A, která ve své kategorii vyhrála. V kategorii chlapců nejlépe obstáli chlapci třídy 5. B a s přehledem turnaj vyhráli. Nutno pochválit také hochy 4. ročníku, kteří v turnaji obsadili 2. místo (4. B) a 3. místo (4. A).

    Z takto široké základny jsme měli možnost vybrat kvalitní reprezentaci pro okresní kola, která proběhla v Uherském Brodě. V úterý 21. 11.  se vydaly do Uherského Brodu zkusit štěstí a reprezentovat naši školu vybraná děvčata. Ta se snažila v konkurenci třinácti škol probojovat do finále, ale to se nám, bohužel, nepodařilo. Se ctí ale dívky odehrály svoji základní skupinu a z turnaje odjížděly s pocitem, že do toho daly všechno a ostudu rozhodně neudělaly.

    Hned druhý den, ve středu 22. 11.,  vyrazili na okresní finále naši chlapci. Po rozlosování 14 týmů do čtyř základních skupin jsme hráli ve skupině početnější, tedy čtyřčlenné, a sehráli zde se svými soupeři tři zápasy. Systém byl přísný a postoupit z každé základní skupiny mohl do semifinále pouze jeden tým. V naší základní skupině to bylo drama až do konce. Dva zápasy jsme vyhráli a jeden rozdílem jedné branky prohráli. Vznikla tak zajímavá situace, kdy měly tři týmy stejný počet dosažených bodů a vzájemný zápas taky nic neřešil. Přistoupilo se tedy k sestavení minitabulky těchto tří družstev a až skóre rozhodlo. Bohužel pro nás, chlapci z Hradčovic měli o tři vstřelené góly více než my a do semifinále postoupili oni. Chvilku nás to mrzelo, ale brzy jsme si uvědomili, že jsme odvedli skvělou práci a reprezentace naší školy byla výborná. 

    Nezbývá než všem účastníkům zmíněných florbalových turnajů poděkovat za skvělé výkony a hezké sportovní zážitky. Reprezentačním týmům se sluší také poděkovat za vynikající reprezentaci naší školy. Do budoucna přejeme všem hodně sportovních úspěchů a radosti z pohybu!

  • Straňanská laťka ve Strání
   • Straňanská laťka ve Strání

   • 29. 11. 2017
   • Naše škola opět po roku zajížděla na soutěž ve skoku vysokém do Strání. V každé kategorii naši školu reprezentovali dva závodníci. Celkem se soutěže zúčastnilo 5 škol. Skokani Bojkovic si vedli výborně a soupeře převálcovali. Odměnou jim byly krásné skleněné poháry z místních skláren.

    Jednotlivci a výsledky:

    Mladší žákyně

    1. místo           Veronika Jančová (7.A)                     133 cm

    3. místo           Michaela Belková (6.A)                     130 cm

    Mladší žáci

    1. místo           William Hřib     (7.C)                         160 cm

    2. místo           Miloslav Klimeš (7.A)                        150 cm

    Starší žákyně

    1. místo           Lucie Kadlecová (9.A)                      136 cm

    2. místo           Vendula Zbořilová (9.A)                    136 cm

    Starší žáci

    2. místo           Michal Machala (9.A)                        163 cm

    4. místo           Radovan Kočica (8.A)                       155 cm

  • Okresní kolo v halové kopané ve St. Městě
   • Okresní kolo v halové kopané ve St. Městě

   • 24. 11. 2017
   • Po vítězství v okrskovém kole, které se uskutečnilo v naší sportovní hale, jsme vyjeli na okresní finále do Starého Města.

    Náš tým odehrál turnaj výborně, a přestože neprohrál, obsadil 2. místo. Vítězem se stala ZŠ Sportovní UH (hráči 1. FC Slovácko) pouze o lepší počet vstřelených branek v turnaji. Celkem se turnaje zúčastnilo 5 škol.

    Výsledky:

    Bojkovice – ZŠ St. Město 3:0, Bojkovice – ZŠ Sportovní 2:2, Bojkovice – ZŠ Kunovice 1:0,

    Bojkovice – Uh. Brod, Mariánské nám. 2:0 

     

    Náš tým: : Koudelík M., Machala M., Michalčík M., Bulejko E., Kundrata A., Králík M., Kusín P., Klimeš M.,

  • Skokanská soutěž
   • Skokanská soutěž

   • 16. 11. 2017
   • Ve středu 22. listopadu se ve sportovní hale ZŠ uskutečnila soutěž ve skoku vysokém. Nejlepší výškaři jednotlivých tříd (celkem 39 žáků) soutěžili ve čtyřech věkových kategoriích. A protože zimní měsíce bývají tradičně proloženy výškařskými mítinky ve Strání a Slavičíně, budou nejlepší výškaři ze školního klání nominováni do těchto soutěží.

    Výsledky jednotlivých kategorií

    Mladší žákyně

    1. místo               Veronika Jančová (7.A)                136 cm

    2. místo               Michaela Belková (6.A)                130 cm

    3. místo               Emma Vrublová (7.C)                   130 cm

    Mladší žáci

    1. místo               William Hřib (7.C)                          159 cm

    2. místo               Miloslav Klimeš (7.A)                     154 cm

    3. místo               Marek Žak (7.A)                            145 cm

    Starší žákyně

    1. místo               Lucie Kadlecová (9.A)                   137 cm

    2. místo               Vendula Zbořilová (9.A)                134 cm

    3. místo               Pavla Tvarůžková (8.B)                 134 cm

    Starší žáci

    1. místo               Michal Machala (9.A)                    165 cm

    2. místo               Radovan Kočica (8.A)                   160 cm

    3. místo               Erik Bulejko (8.B)                           155 cm

     

  • Florbalisté postupují dál
   • Florbalisté postupují dál

   • 13. 11. 2017
   • V úterý 14.listopadu 2017 se čtyři nejlepší týmy okresu Uh. Hradiště utkaly v Uherském Brodě o postup do krajského finále ve florbale.

    Naši chlapci sehráli 3 utkání hracím systémem "každý s každým". Prvním soupeřem byl největší favorit turnaje UB Pod Vinohrady a vstup do turnaje se nám vůbec nevydařil. Kluci podali nejhorší výkon na všech postech a prohráli 1:11! Dalším soupeřem byla hradišťská sportovní škola. Pokud bychom nebodovali, znamenalo by to ztrátu nadějí na postup. Ještě 4 minuty před koncem byl stav utkání 2:4 v náš neprospěch. V hektickém závěru se však prosadili Honza Gago a Miloš Klimeš a po bodu braly oba týmy za remízu 4:4. V posledním zápase, s do té doby výborně hrající ZŠ Uh. Ostroh, předvedli hoši svůj nejlepší výkon a zaslouženě vyhráli 6:1. A protože škola Pod Vinohrady vyhrála všechny svá utkání, mohli jsme se radovat z postupu do krajského finále.

    O postup se zasloužili: Petr Moštěk, Martin Rapant, Filip Kalík, Franta Matula, Miloš Klimeš, Honza Gago, Lukáš Prchlík, Vojta Kovář a Adam Sekér.

  • Záložka do knihy spojuje školy. Tajuplný svět knižních příběhů.
   • Záložka do knihy spojuje školy. Tajuplný svět knižních příběhů.

   • 13. 11. 2017
   • Do projektu jsme se zapojili, abychom aktivovali co největší počet žáků, motivovali je k přečtení zajímavé knihy a k práci s tématem tak, aby se dokázali o své zážitky v rámci čtenářských besed podělit se spolužáky a následně díky vyhotoveným záložkám i s žáky slovenské školy.

    Hodiny literární výchovy byly propojeny s výtvarnou činností, kde žáci 1. i 2. stupně vyráběli záložky, které tvarem, obrázkem, citátem nebo úryvkem přiblížily čtenou knihu. Na druhou stranu záložky byla použita různá technika a bylo tedy vytvořeno malé výtvarné dílko, při jehož tvoření žáci rozvíjeli svoji kreativitu a nápaditost.

    V rámci projektu se také mohou těšit na následnou spolupráci a kontakt se slovenskou školou, její návštěvu, bližší poznání slovenského jazyka a stylu výuky.

  • Badatelsky orientovaná výuka v 5. ročníku
   • Badatelsky orientovaná výuka v 5. ročníku

   • 10. 11. 2017
   • Jak nejlépe přiblížit učivo Přírodovědy žákům? Touto otázkou se zabývaly paní učitelky žáků pátých tříd a při pokusu na téma „Skleníkový efekt“ využily možnosti tzv. badatelsky orientované výuky.

    A co to tedy znamená?

    V rámci učiva o atmosféře a její funkci pro Zemi byl proveden pokus skleníkového efektu pod skleněnou miskou a k zaznamenávání rozdílu teplot byl použit vernier, teploměr, který při propojení s notebookem výsledky graficky zaznamenává a žáci je mohou sledovat na interaktivní tabuli.

    Tím jsou aktivněji zapojeny do pokusu, více se nad tématem zamýšlí, kladou otázky a sami hledají odpovědi.

    A tak snad lépe pochopili, že atmosféra vlastně funguje jako skleník a část odraženého slunečního záření zadržuje.